27 September 2022 Tuesday
Giresunspor kulübünün bu saatten sonra hazır olmayan bir futbolcu almaması gerek.

Bu kulüpten kimler geldi kimler geçti. Biz kulübümüzü ve takım ruhumuzu asla kaybetmedik. Şu anda kimseye iyi veya kötüdür demekle acele etmek istemiyorum. Çünkü insanlar beni her zaman şaşırtmayı başarmışlardır. Ne olursa olsun bu kulüp hepimizin onun için herkes sözlerinde ölçülü olmalı. Tek sözünle kırdığın gönlü bin sözünle toplayamazsın...

Hayırlı olsun. Giresunspor ilk transferini Gremio takımından PYYERRE ile gerçekleştirdi. Peki bu futbolcu lige hazır mı? Duyumlara göre iki aydır futbol oynamadığı söyleniyor. Tabi ki bir açıklama bekliyoruz. Giresunspor kulübünün bu saatten sonra hazır olmayan bir futbolcu almaması gerek. Dikkat ederseniz ilk beş maç Giresunspor’un ligdeki konumunu belirleyecek. Hazır oynayabilecek uyum sorunu yaşamayacak futbolcuların kadroya takviye edilmesi şart.

Giresunspor’da şu an itibariyle 14 yabancı oyuncu var. Kadro dışı bırakılan Sankhare ise verilen paraya yanaşmadığı için sıkıntılar doğuruyor. Gitmek istemiyor. Tabi ki alacağı meblağ bir hayli fazla bir yekün teşkil ettiği için oturduğu veya oynamadığı için idmanlara katılıp parasını da alacak.

Futbolcu neden kulüplerde sıkıntı yaşar. Ya takım içinde istikrarsız grafiği ya da parasını alamazsa kulüple sorun yaşar. Sankhare Avrupa’da iyi takımlarda oynamasına rağmen burada başarılı olamayabilir. Futbolcuya şans verirsen verim alırsın.

Giresunspor’un Ze Luis denilen futbolcu ile de ilgilendiği yazıları çıkıyor. Bu futbolcu Braga, Porto, Sparta Moskova’da oynamış, 31 yaşında ve en son ALL İTTİHAT takımından bonservisi elinde olarak ayrılmış.

Tabi ki Fenerbahçe’den Muhammedin de transferde ismi geçiyor. İnşallah Giresunsporumuza faydalı olacak futbolcuları kadromuza ekler ve önümüzdeki süreçte ligde istenilen yerlerde oluruz.Esen kalın.

Yazarın diğer yazıları

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yazarın tüm yazıları

Yorumlar

  • Nizamettin BİLİR 03.02.2022 11:47

    Para yok tamam bir şey demiyorum ama transfer anlayışımız yanlış Giresun spor Afrika pazarından çok ucuza çok kaliteli Futbolcular bulabilirdi ama Giresun sporun Transferine yön veren Futbol aklını sorgulaması gerekir. Lig maçları oynanırken Giresun sporun kadrodaki sıkıntıları belliydi. Giresun sporun Transferde ihtiyaç duyduğu mevkilere Afrika pazarından iyi araştırılarak ki zaman vardı transferler çok ucuza yapilamazmiydi.

Yorum yaz

Captcha