27 September 2022 Tuesday
Bu ligin iyi takımlarından biriyiz. İyi kullanamadığımız pozisyon ve ataklardan sonuç alamadığımız için ligin karnesinde notumuz düşük olmasına rağmen ümidimi bu takımdan asla kaybetmiyorum, kaybetmeyeceğim de.

Futbolun adaleti yok demiştim. İyi futbol karın doyurmaz demiştim. İyi kaliteli bir santraforun Giresunspor’u yukarlara taşıyabileceğini söylemiştim. İyi mücadeleyi kısa paslarla değil uzun paslarla da yaparak maçlarda ağırlığını koyabileceğini hep yazıp dile getirmiştim.

Şimdi Kayserispor maçına bir bakalım. Bu takım Giresunspor’dan üstün bir takım mı, hayır. İyi futbol oynadılar mı bize karşı, hayır. Rakibe gol imkanı fazla verdik mi, hayır. Dakika 19’da bir defans hatasını da yakalamışken  Doukara’nın yaptığı  vuruş kaleci yerine kale ile buluşsaydı, bu maçın analizini böylemi yapacaktık, tabi ki hayır…

Demek ki, bu takımda son vuruşu iyi yapan maça damgasını vuracak bir santraforun olmaması sebebiyle bir deplasman maçından daha elimiz boş dönüyoruz.

İlk yarıda topla oynamada üstünüz, ceza sahası içinde topla buluşmada berabereyiz. Pas oranında isabetli 256 pasla yine Kayseri’den üstünüz. İkili mücadelelerde biraz sağlam kalmadığımız için sıkıntılı olsak bile tüm bu istatistikler lehimize olmasına rağmen devreyi basit hatalardan 2-0 mağlup kapatıyoruz.

İlk goldeki rakibin daha topa vurmadan kalecimizin sol köşeye yatışı olmasa kucağında noktalanacak. Yine 45’inci dakikada bize göre sağ taraftan yapılan ortada solbekin olmadığı kalecinin hamlede geç kaldığını da hesaplarsak basit gol hataları ile ilk devrenin analizini de yapmış oluyoruz. Teknik adamın yaptığı değişikliklerin takıma biraz canlılık getirmesi ve rakibi kendi sahasına hapsetmesi bile gol pozisyonu yaratamayışımızın bir göstergesi olmuş görünüyor.

İkinci yarı bile yapılan pas yüzdelerinde üstün olmamıza rağmen son on dakikada uzun toplarla gole gitme adına yapılanlar takımın ritmini yukarıya çıkardı. Dakika 86’da sağ kanata aktarılan bir pas ile Suleymanov skoru 2-1 getirerek umutlanmıştık.

Rakip Kayserispor maç içinde eline geçirdiği bir kaç fırsatın dışında oyun üstünlüğü bile kuramazken bu takıma nasıl mağlup olduğumuzu hala anlamış değilim. Anlıyorum da bazen işime gelmiyor. Kısaca iyi oynamadan maç kazanıldığına hepimiz şahit olduk. Demem o ki iyi futbol iyi pas yüzdeleri ile değil sonucu etkileyen rakip takım oyuncularının yaptığı son vuruşlarla kazanılan bir maçı daha geride bıraktık.

Yineliyorum. Bu ligin iyi takımlarından biriyiz. İyi kullanamadığımız pozisyon ve ataklardan sonuç alamadığımız için ligin karnesinde notumuz düşük olmasına rağmen ümidimi bu takımdan asla kaybetmiyorum, kaybetmeyeceğim de...

Yazarın diğer yazıları

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yazarın tüm yazıları

Yorumlar

Henüz bu içeriğe yorum eklenmemiş. İlk siz olabilirsiniz.

Yorum yaz

Captcha