17 August 2022 Wednesday
Hiç kuşkunuz olmasın bu takım asla düşmeyecek

Futbola bir emek veriliyor. Bazen bu emek verenlere kızıp haykırdığımızda oluyor. Lakin bazen ufakta olsa hatalardan ders alınması adına konuştuğumuz veya yazdıklarımız onlara ve bize bir merhem olma adına ilaç gibi gelebiliyor. Kızıp isyan etsek de bu kulüp ve takımın bizim için değer yargıları çok yüksek. Darılamıyoruz, küsemiyoruz. Kimseyi üzmeden bu şehrin takımının ligde kalması için bize ne düşecekse elimizden geldiğince uğraşmak didinmek istiyoruz. Yolda, sokakta, kafelerde, iş yerlerinde tek konu “Giresunspor ne olacak...”

Ben susma adına tercihimi kullanıyorum. Siz ne biliyorsanız bende onu biliyorum, diyerek fazla yorum yapmak istemiyorum. Çünkü biz dolu konuşsak karşındaki boş konuşup kafaları karıştırıyor. Onun için bu aralar susmayı tercih ediyorum.

Şu yaşananlardan başarısız sonuçlardan sonra ümidimizi ve hırsımızı zaman zaman kaybetsek de, bu takımın verdiği mücadeleyi her zaman takdir etmişimdir. Bir hatamız, iyi bir santraforun alınmayışı bizi bu sürece sürüklemiştir. İnanın bu takımda ne ararsan var. Orta sahada kalite müdafaada organize sisteme uyumlu oyuncular. Bir sorunumuz gol pozisyonlarındaki beceriksizlik ve son vuruş eksiği, onun dışında diğer takımlardan hiçbir eksiğimiz bulunmamaktadır. Kim kimden üstün dersen tabi ki galip gelen demezler mi? Dilerim önümüzdeki süreç geride bıraktığımız ligdeki yaşadığımız o güzel sürecin devamı olarak yaşanmaya devam eder. Ligde kalıcı olma adına en iyi hamleleri ortaya koyarız.

Esasında biz çok şanslıyız. Bu şansımızı da iyi kullanmalıyız. Bu hafta Giresunspor olarak hızlı ve başarılı bir maç oynayıp yolumuza devam etmeliyiz. Bizim en büyük sorunumuz sorgulamadan yargılamak. Bazen hoyratça ve acımasızca olsak bile bu şehir ve takım bizim. Kime neyi ispatlayacağız ki. Zaten yanlışlar oldu mu söylüyoruz. Bundan sonra görünen o ki olayları ve yarışı birebir yaşayacağız.

Hiç kuşkunuz olmasın bu takım asla düşmeyecek... Bir kaç final maçımızı iyi bir şekilde atlatabilirsek, bunun içine Göztepe maçı da dahil olmak üzere başaracağımıza inanıyorum. Gireceğimiz bu sınavlardan alacağımız notlar şehrimiz futbolu ve yarınlarına hayati önem taşıyacaktır. Onun için hep beraber takımımıza sahip çıkalım. Statta tribünlerde yerimizi  alalım.

Yazarın diğer yazıları

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yazarın tüm yazıları

Yorumlar

Henüz bu içeriğe yorum eklenmemiş. İlk siz olabilirsiniz.

Yorum yaz

Captcha