27 September 2022 Tuesday
Her ne yaşanırsa yaşansın bu Giresunspor kimsenin güdümünde değildir

                Sorgulamadan yargılamak. Üstüne üslük bir de yargılarken acımasız ve hoyratça davranmak. Eleştiri yapılacak ki hem yönetim hem teknik adamlar hem de başkan kötü giden tabloda gereken tedbirleri alsın denilecek.

Bazı olaylar yaşanıyor. Zor bir süreçten geçiyoruz. Maç kazanıldığında aynı söylemleri maç kaybedildiğinde de söylersek sıkıntı yok deriz. Lakin sözde söylemler kafa karıştırır. Bu şehrin başkanlarına karşı tavır almak iyi bir şey değildir.

Kiminle kötü veya dargın olacaksın kardeşim. Yazık değil mi? Neler yaşıyoruz. Bu kötümser tabloya biz renk veriyoruz. Gereken sabır ve hoşgörü nerede kaldı o zaman. Giresunspor  ligde kalır veya kalmaz kaderciliği de yaratmaya çalışmayalım. Özetle; yendiğimiz dünün yanında, yenemeyeceğimiz hiç bir yarın da yoktur.

Bu kulübün ve takımının en önemli başarı mimarı  Nurettin Canikli’dir. Kulübün içinde olmayan belki diyebilir ama bu değirmenin suyu hep O’nunla birlikte dönmüştür. Tabiî ki diğer bir manevi ve maddi değerleri ortaya koyarak başarılı olmasında büyük pay sahiplerinden biri de Belediye Başkanıdır. Bunun böyle bilinmesi gerekir.

Hele bu ligde her şey paraya dayandığı için söyleyin o zaman bu maddi kaynakların ederlerini bulurlarını kim sağlıyor? Tabi ki söylediğim kişiler. Eğer bir takım mağlup olsa dahi sabır ve sükûnetimizi elden bırakmadan neler yapabiliriz ona çareler aramalıyız.

Alanyaspor karşısında en büyük silahımız taraftarımızdı. Onları kutluyoruz. Çünkü iki farklı bir mağlubiyet dakikalarında bile takımı desteklemeyi hiç ihmal etmediler. Bu saatten sonra çatlak seslerin çıkmasına taviz vermemek gerek. Birlik, beraberlik ve güvenin olmadığı yerde başarıyı  yakalayamazsınız.

12 Ocak’tan itibaren transfer yapılmaya başlandı. Peki, tahtanın açılması ve anlaşılan futbolcuların takıma kazandırılması gerekmez mi? Görsel medya boy boy kalecimizin Galatasaray’a döneceğini yazıyor. Bir de bir miktar para alıp tahtanın açılması sağlanacak diye. Bunların da cevapları verilmeli.

Maçtan bir gün önce teknik adamın ihtiyacı olmasına rağmen kimseye haber vermeden çekip giden futbolcun varsa gidiş sebebini mutlaka açıklamak gerektiğine inanıyorum. Güzel bir ortamın neden bu tarafa döndüğünü ve her türlü olumlu düşünceye tavırların ortaya koyulması gereğine inananlardanım.

Ne  söylesem, ne yazsam boş. Vatandaş bilet alıp maça bu soğuk kış gününde giriyor. Passolig kartına gereken maddi kaynağı aktarıp tribündeki yerini alıyorsa, o soğukta takımını desteklemek için can atan taraftarları görüp, bazılarının tribüne kişileri doldurduğunu görünce inanın insanın içi yanıyor.

Bu haksızlığa isyan ediyorum. Her ne yaşanırsa yaşansın bu Giresunspor kimsenin güdümünde değildir. Sadece taraftarın takımıdır. Her ne olursa olsun Giresunsporumuz’a gereken desteği vermeliyiz. Ama bazı önlemlerin de alınması taraftarıyım. Canımız sağ olsun. Hep teknik adamın söylediği gibi klişe olmuş söylemlere bakıldığında önümüzdeki maçlara bakacağız ve telafi etmeye çalışacağız. Eksikliklerin çok olduğu yedek futbolcu sayısının azlığını da ortaya koyarsak bu ligde iyi yol aldığımızı görenlere bir an önce transfer tahtasının açılıp ihtiyaç duyulan yerlere takviyelerinin yapılması gerekmektedir. Esen kalın.

Yazarın diğer yazıları

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yazarın tüm yazıları

Yorumlar

  • Nizamettin BİLİR 25.01.2022 11:20

    Giresun spor Hala Takımdır kulüp seviyesine çıkamamıştır. Giresun sporun sorunları hep aynıdır.ister 3.ligde oynasın ister TFF 1.Ligde sorun aynıdır. Herkesin Her kesimin dilinden düşürmediği nakarat aynı şehrin ileri gelenleri Takıma sahip çıksın yani para versin yöneticiler 15 tane oyuncu gondersin 15 tane yeni transfer yapsın. Giresun spora sizinde yazdığınız gibi Nurettin Canikli ve Giresun Belediye Reisi olmasa Giresun sporun hali perişan olur peki Yöneticiler ne iş yapıyor? Tabiki transfer. Giresun sporu Yıllarca mahalli Takım zihniyetiyle yönetenler maalesef Giresun sporun profesyonel bir kulüp olmasını da engelliyorlar. Kalıcı bir gelirin yok Kime ne kadar borcun var bilinmiyor kimse bir kenara yazmamış Tesisin yok Alt yapının hali içler acısı vs.ve bu kulüp varsa yoksa A Takım oda zar zor kıt kanaat ite kaka gidiyor böyle hedefe varılmaz Hakan KARAAHMET Giresun sporun Her şeyi Transferi o yapıyor para yı o buluyor takıma motivasyon konuşmasını bile o yapıyor. Giresun sporda işleyen bir kulüp sistemi bile yok. Giresun spor bu zihniyette devam ettiği sürece bu yarışı sürdüremez nefesi yetmez yorulur.

Yorum yaz

Captcha