17 August 2022 Wednesday
Kendi evinde üst üste 4'ncü yenilgiyi alan ve klasmanda her hafta irtifa kaybeden Yeşil-Beyazlı temsilcimiz Giresunspor'un, bu kötü gidişata son vermesini bekliyoruz.

Ligde kritik bir döneme giren ve kümede kalma yolunda geri dönüşü olmayan maçlar oynayan Yeşil-Beyazlı temsilcimiz GZT Giresunspor, geride bıraktığımız hafta seyirci rekorunun da kırıldığı zorlu mücadeleden puansız ayrılırken; hepimizi derinden üzdü. Takımımız, adı büyük F. Bahçe karşısında oyuna çok iyi başladı, ancak sonunu getiremedi. Durum böyle olunca da, sahadan elimiz boş ayrıldık.

Çotanak Spor Kompleksi’nde 10 bini aşkın seyircisi önünde maça fırtına gibi başlayan ve daha 75’nci saniyede golü de bulan Giresunspor, 22’nci dakikaya kadar 2’de net pozisyon yakaladı. Ancak, son vuruşlar ve kaleci Altay, farkın açılmasını önledi diyebiliriz. İsmi büyük rakibini ilk dakikalarda sürklase edemeyen Giresunspor, maçın ilerleyen bölümlerinde topu ve oyunu anlaşılmaz bir nedenle rakibine bıraktı. Konuk ekip F. Bahçe, 30’ncu dakikada attığı beraberlik golüyle birlikte oyunun mutlak hakimi oldu. Sarı-Lacivertli ekibin kazanma arzusu, maçın gidişatını lehine çevirirken; Giresunspor’da özellikle orta sahada görülen top kayıpları, bize pahalıya patladı. Oyunda ilk 20 dakikadan sonra ikinci ve üçüncü bölge aksiyonlarını iyi yapamayan Giresunspor, mücadeledeki saha üstünlüğünü rakibine kaptırmak zorunda kaldı. Hal böyle olunca, yenilgimiz de kaçınılmaz oldu.

Kendi sahasında üst üste 4’ncü yenilgisini alan ve klasmanda her geçen hafta irtifa kaybeden Yeşil-Beyazlı iftiharımız için tehlike çanları iyice çalmaya başladı. Bu gidişatımız hiç te iyi değil, ligde ateş çemberi içindeyiz. Artık zaman da daraldı, ligin boyu giderek kısalıyor. Kayıplara ve kötü gidişata son vermemiz gerekiyor. Transferde beklediğimizi henüz yapamadık, 2 oyuncu aldık, ama yeterli değil. Bize her şeyden önce iyi bir golcü lazım. Gol yollarındaki sıkıntımızı gideremezsek, işimiz çok zor. Bu ligde kalıcı olmak için bu sorunu bir şekilde çözmemiz gerek. Bin bir emek ve fedakarlıkla çıktığımız ligden düşmemek için yapılması gerekeni kısa sürede mutlaka yapmalıyız. Aksi halde tüm emeklere yazık olur.

Çotanak armalı Giresunspor’umuzu bu ligde yaşatmak için, hepimiz el ele vermeliyiz. Kulübümüzün ekonomik durumu kısıtlı, ama bu kadar uğraştan sonra küme düşmek, Giresun için hiç te hayırlı olmaz. İşin ekonomik boyutu tabii ki çok önemli, ama takımı da bu ligde tutmak zorundayız. Bu takım kümedüşerse, Giresun’da düşer. Burada kalıcı olmak kolay değil, ancak takıma gönül veren herkes elini taşın altına koyarsa, bu işin üstesinden gelebiliriz.

Bu arada, teknik heyetimizin ve futbolcularımızın da işe dört elle sarılmaları ve bundan sonraki maçlarda daha dikkatli olmaları gerekiyor. Bundan sonraki maçlara daha özgüvenle çıkıp, topyekun savaşmalıyız. Her maçta tabii ki puan ya da puanlar arslanın ağzında. İşin zorluğunu biliyoruz, ancak futbolcularımızın da kendine gelmeleri gerekiyor. Maçlarda kıyasıya bir mücadele verip, arslanın ağzında hatta boğazında olan puanları almamız şart. Takım kendini buna şartlandırmalı ve rakip kim olursa olsun, her maçta 90 dakika savaşmalıyız. Savaşırsak, kora kor mücadele edersek ve elimize geçen fırsatları değerlendirirsek, başarı mutlaka gelir. Başarıyı yakalamak için takım olarak iyi oynamak ve iyi mücadele etmek zorundayız. Sezon sonunda hüsrana uğramamak için haydin Çotanaklar diyor ve tüm takıma bundan sonraki maçlar için başarılar diliyoruz…

Yorumlar

  • Ishak tüysüz 15.02.2022 02:11

    Kaleci okan kocuk cok pis goler yiyor onun yerine takimin sampiyon kalecisi onurcan piri kaleye gecirilmeli onurcan pirinin samoiyonlukda katkisi buyukdur defansi saglam tutmali orta saha dinamo gibi calismali bizim ceza sahasina gelen oyuncular dogru durust pas veremiyor calim atamiyor kaleye şut cekerken topun dibine vuruyor halilen top yukselip avuta gidiyor topa palese vurmalilar dikkatli bakarak hesap kitap yaparak kaleye sut cekmeliler bizimkiler bakmadan topun dibine ezbere vurarak sut cekiyirkar yani halilen topun avuta gideceyi belli arti takim oyuncukari cok gucsyz iyi beslenmeliler guclu gidalar tuketmeliler takim toplu hucum toplu defans yapmalı tam saha pres yaparak oynamali orta sahayi gecen suratli dijatli calim atarak rakibi guc durmda birakmali rakibe kart gordurturup oyundan dusurmeli basarilar diliyorum giresunsporuma

Yorum yaz

Captcha