17 August 2022 Wednesday
Kasım ayından bu yana spor il temsilcilerin ataması ve seçimleri ne oldu? Voleybol, Hentbol ve Basketbol ligleri ne zaman oynanacak belli oldu mu? Gençlik Spor İl Müdürlüğünde Spordan Sorumlu Şube Müdürü bu faaliyetlerin gelişmesi, büyümesi için hangi çalışma temposunu uyguluyor, merak ediliyor Pazar günü ilimizde kar yağışı nedeniyle Yağlıdere İlçe Stadı, Piraziz İlçe Stadı ve Organize Sanayi Sahası'ndaki 3 maç ertelenmişti. Bu maçların oynanabilmesi için Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü hangi gayretleri ve özel becerileri ortaya koydu, bilmek gerekir

Giresun’da amatör spor aktivesinin çok geriye düştüğünü görmek için çok fazla spor adamı olamaya gerek yok. Özellikle takım sporunda beklenen faaliyetler bir türlü organize olamıyor. Sadece futbolun üzerine kalmış olan sportif faaliyetlere diğer branşların da ilave olması gerekiyor.

Özellikle hentbol, basketbol ve voleybol takım sporları bir an evvel tempo kazanmalı ve büyümek zorundadır.

Bu konuda en büyük görev Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün olup, burada da Spordan Sorumlu Şube Müdürü aktifliğini ortaya koymalıdır. 19 Eylül Spor Salonu’nun Kasım ayında yıkılacağı açıklanmıştı ama Ocak ayının sonlarına geldiğimiz şu günlerde bile  salon faaliyetleri devam etmektedir. Bu salon sporları için bir avantajdır.  

Bir zamanlar 8-10 takımla oynanan ligler neden yok olmaya başladı. İl Müdürlüğü içerisinde kadrolu ve sözleşmeli antrenörler görev yaparlarken, bizim voleybol, hentbol ve basketboldaki faaliyetlerimiz neden yapılamıyor ya da neden beklenen heyecanı yaratamıyor.

Gençlik Spor İl Müdürü ile Spordan Sorumlu Şube Müdürümüz başta olmak üzere birçok yetkili bizim heyecanımızı ve tempomuzu yükseltmelidir.Fahri insanların vereceğinden çok bu işi meslek olarak yapanlar elini taşın altına sokmak zorundadır.

Yorumlar

Henüz bu içeriğe yorum eklenmemiş. İlk siz olabilirsiniz.

Yorum yaz

Captcha